Bursa Kütüphaneleri  

   

Kütüphanecilik  

   

 

Temmuz ayında Bursa Kent Konseyi Başkanı Sn. Semih Pala ile yaptığımız görüşmede dile getirdiğimiz ve destek istediğimiz Kitap Bağışı Havuzu projemizi görüşmek üzere; 15.10.2014 Çarşamba günü Yönetim Kurulu üyelerimiz Aykut Bayraktar, Özlem Ayan İşel ve Cüneyt Akgün, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku ve Kent Konseyi yetkililerinin hazır bulunduğu bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Görüşmede, projenin hayata geçirilmesine, üzerinde görüşülmek üzere taraflarca mail grubu ile haberleşme ağı kurulmasına, ayrıntıların olgunlaşmasının ardından tekrar bir araya gelinmesine karar verilmiştir. Daha önce de paylaştığımız üzere, projenin ana adımları şu şekilde olacaktır;
 
-Projenin isimlendirilmesi, Bursa genelinde geniş çapta duyurulması (afiş vb.), Kent Konseyi bünyesinde depo ve personel tedarik edilmesi, TKD Bursa Şubesi içerisinde proje ile ilgili gönüllü çalışma grubu kurulması gibi.
 
Projenin asıl amacı; Öncelikli olarak Bursa’da bulunan okullarımız olmak üzere, kitap bağışı yapmak isteyen kişi ve kurumlar ile ihtiyaç sahibi okullar ve kurumlar arasında köprü görevinde bulunmak, Bursaray istasyonlarında uygulanması öngörülen ve düşünülen Özgür Kitap Rafları projemize kaynak kitap sağlamak, talep olması ve de ihtiyaç fazlası kitap olması halinde Bursa dışındaki okullara ve kurumlara da bağış yapmayı amaçlamaktadır.
 
Projenin gönüllü çalışma grubunda olmak isteyen üyelerimiz mail grubumuza ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bu projede gönüllü olarak çalışmak istediklerini beyan edebilirler.
 
Görüşme fotoğrafları için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

 

https://www.facebook.com/tkdbursasube

 

   
© Kazım ŞENTÜRK