Bursa Kütüphaneleri  

   

Kütüphanecilik  

   

TKD Bursa Şubesi olarak 31 Mayıs 2018 Perşembe akşamı Sümbüllü Bahçe Konağı'nda keyifli bir iftar organizasyonu gerçekleştirdik. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın lezzetini sofralarımıza taşıdık. Katılım sağlayan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz. Daha nice etkinliklerde buluşabilmek dileği ile.

https://www.facebook.com/tkdbursasube

11 Mayıs 2018 Cuma günü saat 18.30’da  Bursa Kent Konseyi'nde gerçekleştirilen TKD Bursa Şubesi 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucu aşağıda isimler yeni yönetim kurulunu oluşturmuşlardır.

Yönetim Kurulu Asil üyeler

Fatma Altıntaş (Başkan)

Diğdem Parlak (Yazman)

Zeynep Uzunpınar (Sayman)

Nurşen Taslak (Asil üye)

Ümmügülsüm Kocataş (Asil üye)


Yönetim Kurulu Yedek üyeler


Caner Küçük
Ramazan Çoban
Begüm Taşdan
Sümeyye Ünal
Ayfer Özcan


Derneğimize ve mesleğimize hayırlı olmasını dileriz.

 

 
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi olarak destek verdiğimiz, 13 ülkeden 50 konuşmacının katılacağı “Yerel Yönetimlerde Kültürel Mirasın Yönetimi ve Kütüphaneler Uluslararası Sempozyumu” 6-8 Eylül 2017 tarihlerinde Bursa'da gerçekleştirilecektir.
 
Sempozyuma katılım ücretsizdir.
 
Sempozyum hakkında detaylı bilgi ve kayıt için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
 
Linke tıklayarak kayıt oluşturmayı unutmayınız.
 
 
Saygılarımızla...
 
 
 

29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 17.00’da  Nazım Hikmet Kültür Evi'nde gerçekleştirilen TKD Bursa Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucu aşağıda isimler yeni yönetim kurulunu oluşturmuşlardır.

Yönetim Kurulu Asil üyeler

Muhterem Çevik (Başkan)

Cansu Gayretli (Yazman)

Caner Küçük (Sayman)

Şifa Nezaket Özdemir (Asil üye)

Sercan Çimen (Asil üye)


Yönetim Kurulu Yedek üyeler


Songül Şimşek Uncu
Ali İnci
Fatma Altıntaş
Fikret Alkan
Gonca Gülsay


Derneğimize ve mesleğimize hayırlı olmasını dileriz.


Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ile Bursa Nilüfer Belediyesi işbirliği ve Goethe Enstitüsü ile Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi olarak bizim de paydaşlığımızda düzenlenen Belediyelerin Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Uluslararası Sempozyumu 12-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Bursa Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirilmiştir.

Sempozyumun gerçekleştirilmesinde en önemli pay sahipleri olan başta Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı Sn. Prof. Dr. Bülent Yılmaz hocamız olmak üzere, sempozyum ev sahibi Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bozbey'e, sempozyum akademik sekreteryasını yürüten Sn. Araş. Gör. Tolga Çakmak'a, yönetimsel sekreteryasını yürüten Sn. Dilber Koç'a, sempozyumun kusursuza yakın gerçekleştirilmesi için emek veren Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Sn. Şafak Pala'ya ve tüm belediye çalışanlarına, tüm Düzenleme Kurulu üyelerine, çok değerli katkıları için tüm Bilim Kurulu üyelerine ve son olarak yurt içi ve yurt dışından katılımcı olarak ve bildirileri ile çok önemli katkılar sunan tüm akademisyenlerimize ve meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’de bu konuda sempozyum düzeyinde konuşulan ve tartışılan ilk bilimsel etkinlik olması ve ilgili konularda birçok çalışmaya ve etkinliğe yol göstermesi açısından çok önemli gördüğümüz bu sempozyumun içerisinde olmuş olmaktan çok büyük mutluluk ve onur duyuyoruz.

Belediyelerin Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Uluslararası Sempozyumu bildiri özetleri kitabının elektronik kopyasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://bkahs.org/wp-content/uploads/2015/11/bkahs_bildiriozetleri.pdf

Saygılarımızla…

 

   
© Kazım ŞENTÜRK